czwartek, 15 czerwca 2017

Sandomierscy Kolumbowie (3) - Tadeusz Jan Kolasiński

O tym, że najważniejszym elementem każdych poszukiwań archiwalnych jest... ludzka przychylność, wiedziałem już od dawna. Przy okazji poszukiwań informacji na temat losów Tadeusza Jana Kolasińskiego, teza ta po raz kolejny została potwierdzona.

Zanim dotarłem do Jego najbliższej rodziny pomocy udzielili mi dwaj mieszkańcy Sandomierza. W tym miejscu serdecznie Im za to dziękuję.

Chciałbym jednocześnie poinformować, że dzięki wspomnianej wizycie udało się uszczegółowić dotychczasowy, bardzo skromy biogram Tadeusza Jana Kolasińskiego. Nowe informacje dotyczą m.in. rodziców oraz rodzeństwa. Tego rodzaju skrawki informacji są cenne, szczególnie kiedy interesujące nas postaci są słabo poznane. Niestety, jest tak w dalszym ciągu z Poległymi i Zamordowanymi pod Pielaszowem.

Na zakończenie jeszcze jedna wiadomość. Dzięki wrażliwości najbliższej rodziny oraz talentowi stryja Ofiary, znanego w Sandomierzu fotografa - Lucjana Kolasińskiego, sporządzony został "ze zdjęcia" portret Tadeusza Jana Kolasińskiego. Postaram się, aby w najbliższej przyszłości mógł on zostać zaprezentowany zainteresowanym mieszkańcom regionu sandomierskiego.

Tymczasem zachęcam wszystkich zainteresowanych historią bitwy pod Pielaszowem do kontaktu poprzez opcję komentarzy lub kontakt mailowy przez bloga.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza